17 maja – Niedziela VI po Wielkanocy. Niedziela o ślepcu

17 maja – Niedziela VI po Wielkanocy. Niedziela o ślepcu

W sobotę o godzinie 17:00 w naszej parafii sprawowane było nabożeństwo Całonocnego Czuwania, przygotowujące wiernych do niedzielnej Boskiej Liturgii.

Natomiast w niedzielę o godzinie 9:00 sprawowana została Boska Liturgia VI niedzieli po Pasce — niedzieli o ślepcu.

Tego dnia Cerkiew wspomina ewangeliczne uzdrowienie człowieka niewidomego od urodzenia. Wydarzenie to ukazuje Chrystusa jako Dawcę światła — nie tylko cielesnego, ale przede wszystkim duchowego. Ewangelia przypomina, że prawdziwe poznanie Boga dokonuje się przez wiarę i otwarcie serca na Jego działanie.

W nabożeństwach uczestniczyli wierni naszej parafii, wspólnie przeżywając kolejną i zarazem ostatnią niedzielę okresu paschalnego przed świętem Wniebowstąpienia Pańskiego. W nabożeństwach nadal rozbrzmiewały paschalne hymny i pozdrowienie „Chrystus Zmartwychwstał!”, przypominające o trwającej radości Zmartwychwstania.

Najbliższa Liturgia Święta w środę 20 maja o godz. 9:00 – dzień Zakończenia Święta Paschy.