10 maja – niedziela V po Wielkanocy. Niedziela o Samarytance
W niedzielę 10 maja w naszej parafii sprawowana była Boska Liturgia V niedzieli po Pasce — niedzieli o Samarytance.
Tego dnia Cerkiew wspomina ewangeliczne spotkanie Chrystusa z Samarytanką przy studni Jakubowej. Rozmowa Zbawiciela z kobietą, która przyszła zaczerpnąć wody, ukazuje prawdę o „wodzie żywej”, czyli łasce i życiu duchowym, które człowiek odnajduje w Bogu. Niedziela ta przypomina również, że Chrystus przyszedł do wszystkich ludzi, niezależnie od ich pochodzenia czy przeszłości.
Na zakończenie nabożeństwa odbył się tradycyjny paschalny krestny chod wokół cerkwi.
Po procesji proboszcz wraz z Radą Parafialną skierowali słowa pozdrowień do osób obchodzących imieniny po przypadającym w minioną środę święcie św. Jerzego Zwycięzcy oraz św. Aleksandry. Szczególne życzenia skierowano do starosty cerkiewnego pana Jurija Labiaka, który otrzymał ikonę św. Jerzego Zwycięzcy.
Dla wszystkich imienników wierni wspólnie odśpiewali „Mnohaja Leta”.


















